. . . Druhy lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.
Lyže Lyže.info > Výrobci > Kastle
Kastle: Lyže Kastle Vázání Kastle Hůlky Kastle Prodejci Kastle

Výrobce Kastle, firma, značka, výrobky, zboží - lyže, vázání, hůlky

V roce 1924 vyrábí Anton Kästle svůj první pár lyží v dílně v Hohenemsu v Rakousku. Se sériovou výrobou se začíná o čtyři roky déle. V letech 1937 až 1939 jsou vyvinuty lyže Arlberg, které jsou vysoce ceněny profesionály. Následují úspěchy sportovců závodících na lyžích Kästle. První zlatá medaile přichází v roce 1950 na mistrovství světa v Aspenu. Tři zlaté medaile získává Kästle na olympijských hrách v Oslu v roce 1952. Na následujících olympijských hrách získává Kästle celkem 20 medailí.

Rok 1966 přichází s novým konstrukčním řešením CPM (compound-plastic-metal), kdy je k výrobě využívána kombinace plastu a kovu. V roce 1968 Josef Fischer a jeho sestra Selma Sturmberger přebírají společnost Antona Kästla.

V 70. letech značka představuje nové logo, stává se nejúspěšnější značkou lyží na mistrovství světa v Garmisch-Partenkirchenu a představuje “Tour Randonnée”, nejlehčí lyže na světě pro milovníky skialpinismu.

V říjnu 1988 umírá zakladatel společnosti pan Anton Kästle. O tři roky později je firma sloučena se společností Benetton Sportssystem. Po více než 70 letech končí výroba lyží v Hohenemsu a značka Kästle je pohlcena společností Benetton.

Rok 2007 je velkým návratem lyží Kästle, které jsou opět vyráběny v Rakousku. „Comeback“ kolekce lyží sestává ze čtyř modelů, které vynikají svými technologiemi, kvalitou a nadčasovým designem.

V současnosti je společnost Kästle opět v popředí se svými vysoce kvalitními lyžemi a lyžařským vybavením. V sortimentu Kästle si k lyžím pořídíte prvotřídní vázání a hůlky. K doladění stylu nabízí Kästle kolekci oblečení a nechybí ani kolekce tašek pro bezpečné uložení a pohodlné přenášení vašeho vybavení.

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2024 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Sitemap   |  Odkazy   |   Přidat firmu