. . . Druhy lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.
Lyže Lyže.info > Výrobci > Kastle > Lyže Kastle

Sjezdové lyže Kästle

Pro výrobu lyží Kästle je charakteristické jasanové dřevo, které vyniká svou tvrdostí a pevností. Jedlové dřevo je měkké a lehké, proto se požívá na výrobu jader, například u řady lyží LX. Kombinace jedlového a jasanového dřeva je typická pro modely MX70, MX78 a MX88. Řada FX a freeridové modely MX98, MX108 a MX128 používají různé kombinace jasanového, jedlového, topolového nebo jiného lehkého dřeva. Podpůrné vrstvy lyží jsou tvořeny laminátem a titanalem. Titanal se nachází na horní a spodní části jádra. Pro tlumení vibrací se přidávají vrstvy z pryže.

TECHNOLOGIE

SANDWICH SIDEWALL – bočnice zvyšují přenos energie na hrany a chrání jádro. Kästle nabízí dva typy bočnic. Fenolová bočnice umožňuje dokonalý přenos síly na tvrdém a zledovatělém povrchu. ABS bočnice je měkčí, ale odolnější. Dokonale pohlcuje nárazy a snižuje riziko poškození hran.

SANDWICH CAP – tradiční konstrukce „Sandwich Sidewall“ postrádá dostatečnou torzní tuhost. Aby bylo dosaženo měkké a harmonické podélné flexe a zároveň optimální torzní tuhosti, je běžná konstrukce doplněna o vícevrstvou „cap“ z laminátu, ta dodává konstrukci vysokou torzní tuhost.

HOLLOWTECH – oválný průřez na špičce ponechávající pouze laminátovou vrstvu, všechny těžké vrstvy jsou odstraněny. Výsledkem je snížení hmotnosti ve špičce umožňují plynulou a stabilní jízdu bez nežádoucích vibrací.

KTI (KÄSTLE TOTAL INTEGRATION) – cílem je optimalizovat přenos síly lyžaře na lyži s rovnoměrným rozložením tlaku podél okraje lyže. To umožňuje systém ložisek. Hlavní ložisko pracuje na dvou osách pro kompenzaci horizontálního a vertikálního ohybu lyže. Ložisko se skládá z nižšího dílu, který je namontovaný na lyži a horního dílu s posuvnou vložkou pro usnadnění horizontálního ohybu celé konstrukce. Centrální pomocné ložisko pracuje na jediné vertikální ose určující konstantní polohu boty. Výsledkem je vyšší účinnost a přizpůsobení se lyže podmínkám i lyžařovi. Systém KTI je rovněž jednoduše nastavitelný.

SINGLE RADIUS – harmonické vykrojení přináší snadné lyžování v různých podmínkách a těžkém terénu.

DUAL RADIUS PISTE – úzký rádius vpředu lyže a široký v zadní části pro sportovní a dynamické zatáčky. Vykrojení tohoto typu poskytuje dokonalou přesnost a výkon.

DUAL RADIUS BIG MOUNTAIN – má větší rádius v přední části lyže prokazující vynikající stabilitu. Geometrie v přední části zajišťuje hladké řízení v různých

sněhových podmínkách. Silné vykrojení u patky poskytuje optimální pružnost ve smíšeném terénu.

STANDARD CAMBER – tradiční prohnutí v kombinaci se sendvičovou konstrukcí přináší progresivní jízdní vlastnosti jako výkon v zatáčkách a stabilitu.

LOW CAMBER – lyže s nízkým prohnutím se velmi dobře ohýbají (zejména v prašanu) a nevyžadují takový tlak od lyžaře.

EARLY RISE - technologie, která zlepšuje vztlak a umožňuje hladší manipulaci za různých sněhových podmínek.

FAST GRIP SHOVEL – shovel je nejširší část lyže v přední části. Geometrie Fast Grip Shovel umožňuje precizní řízení a výbornou přesnost.

HOOK FREE SHOVEL – geometrie Hook Free Shovel zaručuje plynulou jízdu v různých sněhových podmínkách a usnadňuje zahájení oblouku.

KÄSTLE FAST GRIP TAIL – geometrie patky lyže pro sportovní jízdu na sjezdovce a carving.

KÄSTLE HOOK FREE TAIL – geometrie patky vytvořená pro snadné řízení a zatáčení. Výborné vlastnosti si zachovává i za těžkých sněhových podmínek.

KÄSTLE POWDER TAIL – geometrie patky pro snadné zatáčení v prašanu.

TWIN TIP CONCEPTS – zvednutá špička a patka u freestylových modelů lyží. Symetrické vykrojení zaručuje dokonalý lyžařský výkon v každém směru lyžování.

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2021 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Sitemap   |  Odkazy   |   Přidat firmu