. . . Druhy lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.
Lyže Lyže.info > Lyžařské helmy, přilby

Helmy na lyže, lyžařské přilby

Pokud si jdete pro novou lyžařskou helmu, musíte nejdříve vědět, jaký typ helmy chcete. Základní rozlišení lyžařských přileb jsou celoskeletové a frestylové.
Pro sjezdové lyžaře lyžující převážně na upravených tratích je vhodná celoskeletová helma. Jestli jste spíše vyznavači freestylové jízdy, tak pro vás jsou freestylové helmy, které poznáte podle odnímatelných uší. Dalším typem jsou integrální helmy, které mají pevně připevněný chránič brady. Přilba je velmi podobná přilbě na motokros.

DRUHY LYŽAŘSKÝCH HELEM

Celoskeletové helmy:

Vyrábějí se s pevnými uchy, na rozdíl od freestylových. Tento druh helmy je určen pro sjezdové až velmi sportovní lyžaře. Tyto lyžařské přilby se dají také doplnit o integrovaný chránič brady. Zcela standardním vybavením těchto přileb je rychloupínací přezka a odvětrávací otvory, některé přilby je mají uzavíratelné, to je velkou výhodou. Výhodou je také, je-li vnitřní polstrování odnímatelné.

Freestylové helmy:

Freestylové přilby na lyže jsou rozdílné od celoskeletových svým způsobem ochrany uší. Jsou zde pouze měkké, odnímatelné kryty. To zaručuje značný komfort. Přilby jsou více pohodlnější pro nošení. Freestylové lyžařské přilby vás budou chránit stejně dobře a navíc se v nich nebudete tolik potit, jako u celoskeletových.

Ceny jednotlivých přileb jsou úměrné kvalitě materiálu, značce a také tzv. vychytávkám (zabudovaný mp3 přehrávač).

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2024 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Sitemap   |  Odkazy   |   Přidat firmu