. . . Druhy lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.
Lyže Lyže.info > Výrobci > Nordica
Nordica: Lyže Nordica Lyžáky Nordica Tašky Nordica Prodejci Nordica

Výrobce Nordica, firma, značka, výrobky, zboží - lyže, lyžáky, tašky

Nordica byla založena v roce 1939 bratry Vaccariovými jako společnost pro výrobu sportovní obuvi. Teprve po válce se začala specializovat na lyžařskou obuv.

60. léta byla ve znamení technických inovací, Nordica představila novou přezku, horní kožená část lyžařských bot byla potažena materiálem vyrobeným z polyuretanu nebo PVC, manžeta byla prodloužena. Přelomové bylo zformování lyžařských bot podle pravé a levé nohy metodou tlakového střiku polyuretanu.

V letech sedmdesátých expandovala Nordica do mnoha zemí v Evropě, ale také například do USA a Japonska a pokryla 30 % světové produkce lyžařské obuvi.

V roce 2000 přichází Nordica s novou strategií, ve které se soustředí na sektor lyží.

V současnosti vyrábí Nordica pod záštitou firmy Tecnica vysoce kvalitní lyže a lyžáky, které zaujmou atraktivním designem a skvělými jízdními vlastnostmi. V sortimentu firmy nechybí ani kvalitní lyžařské hůlky, tašky na veškeré potřebné vybavení nebo dokonale funkční oblečení do chladného zimního počasí.

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2024 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Sitemap   |  Odkazy   |   Přidat firmu