. . . Druhy lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.
Lyže Lyže.info > Výrobci > Scott
Scott: Lyže Scott Hůlky Scott Helmy Scott Brýle Scott Chrániče Scott Tašky Scott Prodejci Scott

Výrobce Scott, firma, značka, výrobky, zboží - lyže, hůlky, helmy, brýle, chrániče, tašky

Historie firmy Scott sahá do roku 1958, kdy Ed Scott vynalezl první hliníkovou lyžařskou hůlku. Do té doby se k výrobě hůlek používala ocel nebo bambus. Tato převratná inovace vynesla firmu Scott na přední místa na lyžařském trhu.

Společnost se samozřejmě nesoustředila pouze na hůlky, nabízela různé další vybavení vynikající kvality. V roce 1971 představila nejlehčí lyžařské boty na světě a zároveň lyžařské brýle s odvětráváním.

V roce 1986 otevřela společnost továrnu na výrobu hůlek v Itálii a stala se světovým lídrem v produkci lyžařských hůlek.

90. léta přinesla spoustu nového, Scott uvedl svou první kolekci zimního oblečení a začal s produkcí lyží.

Výrobce nelenil ani v novém tisíciletí, hned na jeho počátku uvedl inovace lyžařských brýlí – RAM odvětrávací systém a Amplifier skla. Následovalo ocenění za helmu Biomex a další inovace – technologie skel Solar Blocker. Ani s lyžemi není Scott pozadu, v roce 2009 představuje karbonové lyže Cruisar určené pro skialpinismus.

Scott není výhradně výrobcem lyžařského vybavení, zabývá se rovněž produkcí běžeckého oblečení a běžecké obuvi, nabízí ochranné prvky a oblečení pro motosport a velmi výrazně se prosazuje v cyklistice s kompletní nabídkou kol a veškerého cyklistického vybavení.

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2024 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Sitemap   |  Odkazy   |   Přidat firmu