. . . Druhy lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.
Lyže Lyže.info > Sjezdové lyže > Racecarving lyže

Racecarving lyže, race carving ski

Racecarving je velmi oblíbeným lyžařským sportem, který v podstatě napodobuje jízdu závodníků v tzv. obřím slalomu.
Charakterizují ho především delší a otevřenější oblouky – a právě k nim jsou racecarvingové lyže speciálně konstruované.
Pokud se zrovna rozhodujete pro jejich koupi, pamatujte, že v žádném případě nesmíte patřit do skupiny začátečníků – lyže jsou totiž určeny jak pokročilým, tak lyžařským expertům a ocení je zejména milovníci velké rychlosti.

Racecarvingové lyže jsou poměrně snadno k sehnání a většina velkých firem se na ně zvlášť specializuje. Můžeme potom tedy ještě nalézt rozdělení podle toho, zda se lyže hodí více na upravené či na neupravené sjezdovky. Ve většině případech lze ale bez problémů koupit univerzální.

Délka racecarvingových lyží
U lyží určených pro racecarving se univerzálně doporučuje vybírat v délkách od 160 do 185 cm. To je ovšem poněkud široké rozmezí a proto si k němu musíme říci o něco více. Hlavně je třeba zmínit, že vybírání délky jakýchkoliv „neklasických“ lyží se trochu liší. Mohli bychom sice v úvahu brát pouze svoji výšku a použít tak normální výpočet, ale zhruba v polovině případů by nám délka lyže nemusela sedět.
Vzhledem k tomu, že racecarvingové lyže nejsou nástrojem pro začátečníky, musíme zohlednit o něco více faktorů – krom zatížení třeba také zkušenosti lyžaře a preferovanou rychlost. V každém případě pamatujte, že ať už kupujete sebelepší lyže, nesprávně zvolená délka může jejich jízdní vlastnosti nepříznivě ovlivnit.

Kde sehnat racecarvingové lyže a na co dát pozor?
Jak už bylo výše uvedeno, sehnat lyže této kategorie nebývá příliš velký problém. Trochu pozastavit nás ale může cena, protože se zrovna nejedná o nejlevnější sportovní vybavení. Sice je jasné, že za kvalitu se musí platit, ale nezoufejte – na českém trhu lze vcelku snadno sehnat i lyže se skvělým poměrem ceny a výkonu. Takové nabízí například známá společnost s dlouholetou tradicí – LUSTI. Za racecarvingové lyže od této firmy zaplatíte zhruba něco okolo osmi tisíc.
Na druhou stranu můžete také sáhnout po známějších výrobcích, například po lyžích značky Atomic. Rozhodně se nedá říci, které z lyží jsou lepší a které horší – to vše totiž záleží na konkrétních potřebách každého lyžaře.

Pokud nepatříte mezi sportovce s „ideálními“ mírami a nejste si jisti správnou délkou a dobře zvoleným typem lyže, určitě nevyužívejte možnost objednávky přes internet. Může to sice ušetřit čas, ale na druhou stranu je návštěva kamenné prodejny pořád lepší, než problémy s reklamacemi zboží.

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2021 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Sitemap   |  Odkazy   |   Přidat firmu