. . . Druhy lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.
Lyže Lyže.info > Sjezdové lyže > Funcarving lyže

Funcarving lyže, fun carving ski

Funcarving je lyžařská disciplína pro všechny, kteří milují lyže, ale zároveň se nechtějí jen tak vozit po sjezdovce. Koho z vás lákají pořádné carvingové oblouky s rukou na zemi, ale na druhou stranu se nechcete vrhat na snowboard, je pro vás funcarving to pravé.
Užijete si rychlé krátké obloučky i velké a dlouhé oblouky, vykroužené přes celou sjezdovku. Protože se na funcarving používají krátké lyže, budete o dost obratnější a také šikovnější. Ne nadarmo se říká, že tyto lyže jsou vhodné nejen pro zdatné lyžaře – milovníky carvingu, ale také pro začátečníky.

Jaké tedy vlastně potřebujeme lyže, pokud se chceme věnovat právě funcarvingu?
Rozhodně nestačí si koupit prostě jen krátké slalomky. Každý pořádný obchod se zimním sportovním vybavením bude mít v sortimentu speciální lyže určené pro tento styl.
Pod termín funcarving se zařazuje lyžování na extrémně krátkých a extrémně točivých lyžích, tzv. skiboardech nebo bigfootech. Měří kolem osmdesáti centimetrů, jsou osazeny univerzálním vázáním pro většinu typů a velikostí lyžařských bot a mají zvednuté i patky – to abyste na nich mohli jezdit i pozadu. Rádius mívají okolo tří nebo čtyř metrů. To je oproti klasické slalomce s rádiusem okolo osmi metrů pořádný rozdíl.
Do kategorie funcarverů se řadí také speciální lyže v délce od devadesáti centimetrů. Horní hranice bývá u různých značek stanovena různě – může to být klidně až sto sedmdesát centimetrů, jiné značky se zase raději drží dolní hranice a vyrábějí lyže od osmdesáti do sto dvaceti centimetrů. Ty mají rádius kolem šesti metrů – vykroužíte s nimi tedy i delší oblouky.

Záleží samozřejmě na individuálních požadavcích lyžaře, kterou lyži a kterou délku si zvolí. Jako vždy platí, že čím kratší a vykrojenější lyže, tím kratší oblouk. A samozřejmě také snadnější, což by měli zohlednit třeba právě začátečníci.
Samozřejmě berte ohled i na váš styl – pokud si rádi pořádně „zablbnete“, volte určitě kratší lyže se zdvihnutou patkou, na kterých se dají provádět i nejrůznější kousky na skokáncích nebo rampách.
radši jen „obloučkujete“, můžete klidně sáhnout po delší lyži pro funcarving s klasickým vázáním.
Ať už preferujete jakoukoliv možnost, můžete se určitě těšit na pořádnou jízdu. Funcarving není jen lyžování a sport, ale také zábava s trochou adrenalinu.

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2021 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Sitemap   |  Odkazy   |   Přidat firmu