. . . Druhy lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.
Lyže Lyže.info > Lyžařské oblečení > Lyžařské čepice

Lyžařské čepice, zimní kulichy na lyžování

Základem zimního sportování je, abyste se vhodně oblékli. V oblečení se musíte cítit tak akorát, nesmí vám být zima, ani příliš horko. Je třeba vždy vybírat kvalitní a pohodlné oblečení.
Hlavním hlediskem při výběru by měla být kvalita, nikoliv pořizovací cena. V ideálním případě by mělo dojít k rovnováze těchto dvou parametrů.

Mezi základní vybavení jak už sjezdového lyžaře, tak i běžkaře, patří bezesporu lyžařské čepice. Ty jsou dnes nabízeny v nejrůznějších stylových, tvarových nebo barevných velikostech v mnoha obchodech. Díky bohatému sortimentu si tak vybere opravdu každý. Pojďme se podívat, na co byste se měli při nákupu lyžařských čepic zaměřit.

Základním vodítkem by měl být materiál, ze kterého je lyžařská čepice vyrobena. Ten musí splňovat několik předpokladů.
V prvé řadě by měl být alespoň do jisté míry vodovzdorný. V zimě se totiž často setkáme se sněhovými přeháňkami, sníh může na čepici roztávat a jeho vsakování by rozhodně nebylo žádoucí.
Čepice by měla také chránit proti větru, měla by být dostatečně silná a odolávat jeho nárazům. Laicky by se dalo říci, že vám nesmí skrz čepici profukovat a táhnout na uši.
V neposlední řadě je potřeba, abyste se v čepici cítili pohodlně, čepice vás nesmí stahovat, ani vám nesmí být malá. Veškeré tyto předpoklady pro kvalitní lyžařskou čepici zajišťuje polyester, acryl, případně složky bavlny. Kombinace těchto materiálů by neměly chybět v žádné lyžařské čepici.

Nakupujete-li lyžařské čepice v kamenných prodejnách, doporučuje se vždy jejich vyzkoušení. Rozhodně se vyplatí uvažovat o obchodech, které disponují značkovým sportovním oblečením a poskytují standardní záruku.
Pořizovací cena lyžařských čepic se pohybuje v rozmezí několika málo stovek korun až zhruba po jeden tisíc korun.

Lyžařské kulichy nebo čepice jsou určeny pro lyžaře, kteří nevyužívají lyžařskou helmu. Pokud dbáte maximální bezpečnosti a lyžařská helma je pro vás samozřejmostí, dejte v těchto případech přednost lyžařským kuklám.
Lyžařských čepice se dají využívat nejen k lyžování, můžete je nosit v zimě nebo na horách prakticky kdykoliv. V zimním období fouká mnohdy velmi studený vítr a v případě, že byste nevyužívali čepice, tak by vám mohli vzniknout i omrzliny. Nedávejte jim tedy šanci a chraňte se prostřednictvím zimních čepic.

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2021 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Sitemap   |  Odkazy   |   Přidat firmu