. . . Druhy lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.
Lyže Lyže.info > Lyžařské oblečení > Lyžařské termoprádlo

Lyžařské termoprádlo, zimní funkční spodní prádlo

Lyžování je krásný zimní sport, je však třeba počítat s tím, že se při jeho provozování setkáte s nepříjemnými teplotami.
Ty mohou být na horách často mnoho stupňů pod nulou. Na takovou zimu je nutné se připravit a nestačí pouze teplé oblečení.
Aby vám bylo v těchto podmínkách teplo, ne však horko, je třeba si zajistit kvalitní oblečení, které vám při lyžování poskytne maximální komfort.
Je třeba začít již u spodního prádla. Termoprádlo pro lyžařské využití by mělo splňovat ty nejpřísnější požadavky. Člověk se při sportování propotí a to má za následek pocit chladu nebo brzkou nemoc.

Kupujete-li tedy termoprádlo, ve kterém budete lyžovat, určitě si všimněte následujících vlastností a charakteristik.
Základním předpokladem pro kvalitní spodní prádlo nejen pro lyžování, ale prakticky pro jakýkoliv sport je, aby dokázalo odvádět pot od těla a ten potom předávat další vrstvě oblečení, případně ho odpařovat.
Pokud by se totiž pot hromadil na pokožce, brzy by se dostavil pocit chladu. Termoprádlo by mělo být také dostatečně pohodlné a příjemné na styk s kůží. Je nanejvýš vhodné, abyste ho před jeho nákupem vyzkoušeli, popřípadě si alespoň ověřili, například z vašich předešlých nákupů, že s tímto druhem materiálu máte dobré zkušenosti.
Kvalitní spodní prádlo se vyznačuje především rychlým schnutím. Nejčastějším a nejkvalitnějším materiálem, ze kterého je termoprádlo vyráběné, je coolmax, či nějaký polyester, většinou se jedná o dryfor
Výhodné je také volit materiál, který má antibakteriální a antistatickou povrchovou úpravu a zůstává bez zápachu i po opakovaném používání.
Vybírejte jednak podle vkusu, ale také podle velikosti, protože i v oblasti spodního prádla je nutno volit přesnou velikost. Jedině pokud přihlédnete ke všem výše zmiňovaným charakteristikám, můžete být plně spokojeni.

Při výběru termoprádla se rozhodně neváhejte zeptat člověka, který se v této problematice vyzná. Prodavači by vám měli být schopni odpovědět a doporučit takové prádlo, které pro vás bude nejvhodnější.
Nevyplácí se také vybírat pouze podle pořizovací ceny. Je třeba si uvědomit, že pokud chcete kvalitní termoprádlo, budete se muset smířit s tím, že si připlatíte. Nakupujte tedy vždy v takovém obchodě, který vám je schopen zaručit maximální kvalitu a následně i spokojenost. Je vhodné kupovat značkové termoprádlo, které je garancí kvality a na které je vám poskytnuta minimálně standardní záruka.
Termoprádlo by mělo vydržet delší dobu, pokud se vyskytnou problémy po několika použití, neváhejte a zakoupené zboží reklamujte, v takovém případě totiž rozhodně nevyhovuje garantované kvalitě.
Pamatujte, že spodní prádlo je základním předpokladem k pocitu spokojenosti u každého sportu. U zimních sportů, ke kterým patří pochopitelně i lyžování všeho druhu, tomu rozhodně není jinak.

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2021 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Sitemap   |  Odkazy   |   Přidat firmu