. . . Druhy lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.


Bazar lyží

Kosmonosy
Mladá Boleslav

Použité lyže
pro dospělé

Velký výběr
juniorského
vybavení

Možnost výkupu
a protiúčtu

Snowboard-MB
LYŽE & SNOWBOARDY

Lyže Lyže.info > Lyžařské oblečení > Lyžařské kalhoty

Lyžařské kalhoty, kalhoty na lyže, šponovky na lyžování

Pro zimní lyžování je důležitý správný výběr kvalitního lyžařského oblečení. 
Lyžařské kalhoty by měly splňovat několik podmínek pro realizaci a uspokojení vašich aktuálních potřeb a nároků:

  • termoregulační vlastnosti materiálu
  • prodyšnost na vnější straně (různého stupně)
  • voděodolnost - ochranu proti vodě
  • otěruvzdornost

Je třeba přihlédnout také ke kvalitě sněhu, na němž hodláte lyžovat, a v neposlední řadě i k obtížnosti terénu.
Pro pohyb v těžkém mokrém sněhu se velmi dobře uplatňuje sportovní oblečení z materiálu 5GT LITHION (ve složení 85% Polyamidu, 15% Polyurietanu) s prodyšností 3000g/m2/24h. Díky Actisystému a obsahu teflonu vydrží i působení agresivních povětrnostních vlivů.

V dnešní době je na trhu řada značkových ( i "levnějších") zimních kalhot na lyže, vytvořených z různých speciálních materiálů, průběžně zajišťujících přiměřené tělesné teplo při lyžování (například látky s obsahem vláken PBT Elite, vláken se strukturou včelího plastu).
Vyznačují se dlouhou životností, odolností proti poškození, a navíc mají ještě potřebné antibakteriální a antialergenní vlastnosti, což oceňují převážně sportovci - citliví na přítomnost prachu a roztočů v látkách.
Zvláště zimní kalhoty na lyže I. jakosti jsou pečlivě testované výrobci, kteří víc než na stanovení ceny svého zboží myslí na jeho maximální funkčnost a užitkovost ve všech možných situacích (např. dámské lyžařské kalhoty některých značkových firem mají střih upraven tak, aby se dala oddělat zadní část). Tuto zaručuje zejména stoprocentní polyamid/nylon (na nylonu je zevnitř nalaminovaný goretex), jež je hladký a nedrží se na něm sníh, takže se prostě nesmáčí - a hned je tu splněný jeden z cílů výrobců.

Technologie Stretch je bezpochyby velkou výhodou, protože přináší svým nositelům pohodlí při jakémkoli pohybu během sportování. Běžně se uplatňuje ve výrobě dětských, dámských i pánských zimních kalhot na lyže.

Značnou oblibu zaznamenaly šponovky, jež jsou opatřeny nejen materiálem D-Dry/stretch, ale mají zpevněnou vnitřní stranu kotníků, měkké chrániče kolen nebo bývají vybaveny předformovanými koleny.
Příjemné pro nošení jsou i stahovacími pásky v pase, sněhová manžeta a kšandy s výztuhou bederní páteře (ta je velmi namáhaná právě na extrémě nerovných přírodních terénech).
K pohodlí majitele nemálo přispívá i možnost připnutí k bundě.
K dalším oceňovaným výhodám zcela jistě patří zvýšený pas proti vniknutí sněhu.

Teplé lyžařské kalhoty mají vevnitř prakticky upravený fleecový materiál, takto jsou vybaveny právě šusťákové kalhoty, často doplněny laclem a odepínacími návleky na nohavicích.
Lyžaři si je rádi oblékají v teplejších slunných dnech - i zde lidská inteligence pružně reaguje na změny počasí.Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2020 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Sitemap   |  Odkazy   |   Přidat firmu