. . . Druhy lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.
Lyže Lyže.info > Lyžařské oblečení > Lyžařské bundy

Lyžařské bundy, zimní bundy na lyžování

Lyžařské bundy jsou nejdůležitějším oblečením pro každého lyžaře. Vůbec nezáleží na tom, zda dáváte přednost sjezdovému lyžování, nebo se zajímáte o běžecké stopy. Bez bundy se neobejdou rekreační lyžaři, ani profesionálové.
Kvalitní lyžařské bundy jsou tedy nepostradatelnou výbavou při zimním sportování. Pojďme se podívat, jakým způsobem je nakupovat.

V dnešní době je k dispozici nepřeberné množství nejrůznějších zimních bund. Ty se od sebe liší množstvím parametrů. Víceméně se však dají mezi sebou porovnávat právě prostřednictvím těch nejdůležitějších, ke kterým patří především materiál, ze kterého jsou vyrobeny. A právě ten potom z velké části určuje výsledné vlastnosti zimní bundy.
Mezi nejčastější materiál se v současnosti řadí teratex. Jedná se o jakousi hydrofobní úpravu textilie, která zajišťuje nepropustnost vody a vysokou prodyšnost materiálu, rovněž také potlačuje průnik větru. Teratex je hojně využíván především u zimních bund značky Nordblanc, pro kterou byl primárně vyvinut. Dále se využívají polyamidy a polyestery jako jsou například durathermy.

Velmi podstatnou vlastností lyžařských bund je také schopnost udržovat optimální a především stálou teplotu, i toto zajišťuje vhodný materiál bundy. Je žádoucí, aby byla odváděna tělesná vlhkost. To zajišťuje příslušná polyuretanová membrána. Zimní bundy by neměly být v žádném případě příliš těžké. Je tedy potřeba vybírat takovou lyžařskou bundu, která má co možná nejmenší hmotnost. Jedině tak se v ní totiž budete cítit dostatečně pohodlně a příjemně a nebude vám bránit v pohybu. Lyžování si pak budete moci plně užívat.

U většiny zimních bund se můžete setkat se zipy a švy. Ty musí být vždy podlepené, aby byla zajištěna nepromokavost a taktéž i minimalizovány tepelné ztráty. Také všechny kapsy by měly být u kvalitní zimní bundy zateplené.

Každá zimní bunda by měla mít kapuci, je již pouze věcí názoru, zda upřednostníte kapuci pevně sešitou s vlastní bundou nebo s odepínatelnou kapucí. Stejně tak i stylové provedení nebo barevné variace zimních bund jsou subjektivními záležitostmi.

Chcete-li si pořídit opravdu kvalitní zimní bundu, která bude mít dlouhou životnost a poskytne vám dostatek spokojenosti a pohodlnosti, musíte počítat s tím, že bude třeba obětovat nějakou tu tisícovku. Na tomto oblečení by se nemělo v žádném případě šetřit. Nikdy nevybírejte pouze podle pořizovací ceny. Určitě se vyplatí nákup zimní bundy předních světových značek. Jedná se totiž většinou o výrobce, kteří mají v problematice výroby zimního oblečení pro sport dostatečné zkušenosti. Garantují vám tak tu nejvyšší spokojenost a vysokou životnost. Je třeba zdůraznit, že na každé takové oblečení je poskytována minimálně dvouletá záruka. Máte-li jakékoliv dotazy, neváhejte se před nákupem zeptat, prodavači by měli mít k dispozici dostatek informací, podle kterých se můžete rozhodnout, které bundě dáte přednost.
Nakupujete-li v kamenné prodejně, je nanejvýš vhodné, abyste oblečení vyzkoušeli, tím totiž nejlépe poznáte, jak se v ní cítíte. Při nákupu zimních bund pro dospělé je třeba mít na paměti, že se obvykle požaduje co nejdelší životnost. Kupujete-li lyžařskou bundu pro vaše dítě, počítejte s tím, že z ní za několik málo sezon vyroste.

Mezi nejpoptávanější a nejoblíbenější výrobce zimních bund mezi českými lyžaři bezesporu patří Nordblanc, Husky, Rossignol, Hi-tec, Hannah a samozřejmě mnohé další značky.

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2021 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Sitemap   |  Odkazy   |   Přidat firmu