. . . Druhy lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.
Lyže Lyže.info > Běžecké lyže > Běžecké sety

Běžecké sety, běžky s vázáním a botami

Koupě lyžařského setu je výhodná pro každého, kdo si chce pořídit na lyže vše najednou, tedy nejen lyže, ale i hole, vázání a někdy i boty. Mnozí si samozřejmě z pochopitelných důvodů vyberou rádi vše sami – rozhodující je to, jak vám jednotlivé věci sedí.
Tedy jestli boty sedí do vázání (existuje více typů běžeckých vázání do kterých sedí jen určité boty od určitých výrobců).
Důležité také je, aby vám seděly hole, tedy aby se dobře držely a měly správnou délku.

Rozhodujícím kritériem je mimo jiné také zdatnost běžkaře.
Začátečníci a rekreační sportovní běžkaři budou mít ve výběru běžeckých setů zřejmě větší možnost výběru. Běžecké sety jsou většinou totiž určeny právě pro ně. Výrobci počítají totiž především se zákazníky, kteří si kupují svoje úplně první běžky a potřebují tedy vše, popřípadě zcela obměňují svoji lyžařskou výstroj.

Co to tedy vlastně ten běžecký lyžařský set je?
Jde o zvýhodněný balíček, který obsahuje lyže, vázání a hole a často také boty.
Jednotlivé výrobky bývají od stejné značky (pokud značka nevyrábí vše, tak od značek spřátelených). Často jsou sestaveny již od výrobce, ale mnohdy se setkáme se sety, které se sestavují až u prodejce. Často také na míru zákazníkovi (to jsou většinou sety o něco dražší).
Většina setů je určena pro rekreační a sportovní běžkaře a liší se sety kombi, skateové a klasické, a to podle stylu, pro který jsou lyže v setu určeny.
Od toho se pak následně odvíjí i typ holí a bot.
Běžecké lyžařské sety se prodávají za zvýhodněnou cenu – buď je sleva několik procent z původní celkové ceny, nebo je jedna z položek v setu zdarma (pro zákazníka to ale vyjde nastejno). Háčkem může být nekvalita některé z položek u velmi levných setů – obecně platí, že třeba lyže jsou poměrně kvalitní, zatímco vázáním je set trochu „ošizený“. Samozřejmě ani to neplatí vždy a je třeba si vše pořádně zjistit. Netřeba snad říkat, že i v případě setu je dobré sáhnou po trochu dražší variantě. S takovými lyžemi i ostatní výzbrojí budete mít z lyžování lepší pocit a lepší zážitek. A také vám déle poslouží.

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2024 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Sitemap   |  Odkazy   |   Přidat firmu