. . . Katalog lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.

Lyže Lyže.info > Lyžařské oblečení > Lyžařské ponožky

Lyžařské ponožky, podkolenky, termo ponožky

Každý lyžař dobře ví, že kvalitní oblečení, ve kterém se bude cítit co nejlépe, je pro tento sport základem. Začínat se musí i u zdánlivých drobností, jako jou ponožky.
Lyžařské ponožky by měly splňovat poměrně přísná kritéria, o kterých se zmíníme v dalších řádcích, a která by měla hrát významnou roli při výběru a konečném nákupu tohoto oblečení.

Lyžařské ponožky v současné době seženete v mnoha variacích, téměř v každém obchodě, který se věnuje lyžařské výbavě a sportu vůbec.
Vybírat je třeba samozřejmě podle vaší velikosti nohy, avšak měli byste přihlédnout i k dalším parametrům.
Tím nejdůležitějším z nich je pochopitelně kvalita, která je ovlivněna především materiálem, ze kterého jsou ponožky vyrobeny. Ten by měl zajistit dostatečnou prodyšnost a pohodlnost. Je třeba, aby případný pot byl odváděn z chodidla do povrchových vrstev ponožky. Tyto skutečnosti velmi dobře splňuje celá řada materiálů, ze kterých jsou nejrozšířenější hlavně nylon, polypropylen, acryl, bavlna a elastin.

Lyžařské ponožky se obvykle vyznačují tvarovaným chodidlem, znamená to tedy, že rozhodně nemůžete zaměnit pravou ponožku za levou. Díky tvarování je chodidlo chráněno, ale také podepřeno na nejdůležitějších místech, kterými jsou pata a palcový kloub, tedy části chodidla, které bývají při lyžování nejvíce namáhány.
Lyžaři si oblíbili lyžařské ponožky, které jsou ve formě podkolenek, zajišťují totiž také ochranu lýtka a v neposlední řadě zpevňují nohu, jako takovou, při lyžování. Kvalitní termo ponožky rovněž snižují tření, a tím pádem minimalizují riziko vzniku puchýřů nebo otlačenin.

Lyžařské ponožky nakupujte vždy ve specializovaných prodejnách, kde se můžete spolehnout na kvalitní nabídku. Určitě se vyplatí přihlížet i ke značce, přední světoví výrobci oblečení pro sportovce vám totiž díky bohatým zkušenostem v této problematice mohou zajistit maximální spokojenost. Musíte počítat s tím, že za kvalitu si dnes mírně připlatíte, nerozhodujte tedy pouze podle výše pořizovací ceny, ale porovnávejte, vybírejte a nakupujte v souladu s cenou, kvalitou, životností a osvědčeností.

Při lyžování je v zápřahu mnoho částí lidského organismu, i nohy dostávají výrazným způsobem zabrat, dopřejte jim tedy maximum bezpečí a pohodlí a to ať patříte k lyžařům jakéhokoliv věku a jakéhokoliv stylu.

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2018 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Odkazy   |   Přidat firmu