. . . Druhy lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.
Lyže Lyže.info > Jak vybrat lyže > Jak vybrat helmu na lyže, správný výběr lyžařské přilby

Jak vybrat helmu na lyže, správný výběr lyžařské přilby

Pokud si jdete pro novou lyžařskou helmu, musíte nejdříve vědět, jaký typ helmy chcete.
Základní rozlišení lyžařských přileb jsou celoskeletové a frestylové. Pro sjezdové lyžaře lyžující převážně na upravených tratích je vhodná celoskeletová helma. Jestli jste spíše vyznavači freestylové jízdy, tak pro vás jsou freestylové helmy, které poznáte podle odnímatelných uší.
Dalším typem jsou integrální helmy, které mají pevně připevněný chránič brady. Přilba je velmi podobná přilbě na motokros.

Celoskeletové helmy

Vyrábějí se s pevnými uchy, na rozdíl od freestylových. Tento druh helmy je určen pro sjezdové až velmi sportovní lyžaře. Tyto lyžařské přilby se dají také doplnit o integrovaný chránič brady. Zcela standardním vybavením těchto přileb je rychloupínací přezka a odvětrávací otvory, některé přilby je mají uzavíratelné, to je velkou výhodou. Výhodou je také, je-li vnitřní polstrování odnímatelné.

Freestylové helmy

Freestylové přilby na lyže jsou rozdílné od celoskeletových svým způsobem ochrany uší. Jsou zde pouze měkké, odnímatelné kryty. To zaručuje značný komfort. Přilby jsou více pohodlnější pro nošení. Freestylové lyžařské přilby vás budou chránit stejně dobře a navíc se v nich nebudete tolik potit, jako u celoskeletových.

Jak vybrat tu správnou přilbu

První známé pravidlo je, že vám musí přilba padnout. Nesmí vás tlačit ani vám nesmí být velká. Důležitý je také tvar přilby, musí vám být prostě pohodlná. Nikdy byste neměli mít odkryté celé čelo. Vzdálenost mezi obočím a přilbou nesmí přesáhnout 2cm. Přilba vás nesmí nikde tlačit, je to důležité z toho důvodu, že při celodenním lyžování je nevyhovující přilba naprosto k ničemu.

Důležité také je, aby přilba měla dostatek odvětrávacích otvorů. Lyžování s upocenou hlavou není dvakrát příjemné. Odvětrávací otvory jsou buď celé odkryté, což je nevýhoda při silném větru, a nebo uzavíratelné.
Při zkoušení helmy si ji určitě zkoušejte s lyžařskými brýlemi, ať už s vlastními nebo zrovna koupenými v prodejně. Ne každé brýle jsou přímo kompatibilní s lyžařskou přilbou. Brýle by vám neměli sjíždět na nos a ani mezera mezi brýlemi a přilbou není vyhovující.
Jednou z výhodných vlastností je také odnímatelná výstelka uvnitř přilby, ale v některých případech se uvnitř shrnuje, což může zamezit pohodlí. Dále je to už na vás, co zvolíte.

Jak vybrat lyžařskou helmu pro děti

Při výběru dětské lyžařské přilby se nenechte unést větou: „vždyť ještě vyroste". Vždy kupujte přilby dítěti odpovídající a nesnažte se ušetřit. Hlava neroste tak rychle, jako nohy dítěte, proto vydrží i několik sezón.
Důležité také je, že děti nejvíce zajímá design přilby. Nejen proto je vhodné kupovat přilbu v obchodě s dítětem.

Ceny jednotlivých přileb jsou úměrné kvalitě materiálu, značce a také tzv. vychytávkám (zabudovaný mp3 přehrávač).

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2021 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Sitemap   |  Odkazy   |   Přidat firmu