. . . Druhy lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.
Lyže Lyže.info > Servisy lyží > Seřízení vázání, montáž vázání

Seřízení vázání lyží, montáž vázání na lyže

Koupíte-li si nové lyže, ne vždy na nich máte již instalované vázání. Někdy je potřeba vázání potom ještě dokoupit. V takových případech je tedy jasné, že bude potřeba vázání na lyže namontovat.
I když se již v dnešní době jedná o podstatně snadnější operaci, než tomu bylo dříve, stále to není zase tak jednoduché. Člověk, který této problematice nerozumí, nemá s ní zkušenosti a nevlastní ani potřebné pomůcky, by se do instalace vázání neměl rozhodně pouštět.
Montáž vázání se vyplatí svěřit specializovanému servisu, dokonce i ve většině prodejen s lyžařskými potřebami vám jsou schopni pomoci. Je však pochopitelně zapotřebí vaše spolupráce.

Při montáži vázání je totiž nutné zohlednit určité věci. Především se jedná o délku lyží a typ vázání. Další, velmi důležitou roli potom hraje velikost vaší nohy, respektive velikost lyžáků, které využíváte.
Každý vázací systém se totiž nemusí přizpůsobit každé velikosti chodidla.

Jedna věc je montáž vázání, druhou problematiku potom představuje seřízení vázání.
Montáží vázání docílíte připevnění vázání k lyžím. Veškerou další úpravou vázání se potom již rozumí seřizování vázání. Většina vázání jsou variabilní, což znamená, že je lze nastavit na určitý interval velikostí lyžáků. Nastavení vázání na konkrétní velikost tak představuje první bod, který se musí při seřizování vázání zohlednit. Dále je potom vázání vyladit co do vaší hmotnosti.
Jednou z funkcí vázání je mimo jiné i to, aby dokázalo váš lyžák v případě adekvátní potřeby vypnout. To je potřeba nastavit s přihlédnutím k vaší aktuální hmotnosti. Lyžařské boty se totiž nesmí vypínat při lyžování, ale naopak při nebezpečném pádu musí vypnout, čímž vám zajistí bezpečnost.

Provádí-li montáž specialista, nemusíte se obávat žádných komplikací, je tak velmi pravděpodobné, že budete mít z lyžování ještě o něco větší požitek.
Nutno však říci, že optimální nastavení a seřízení vázání je třeba prakticky vyzkoušet. Drobné doseřizování již může potom provést i běžný lyžař. Pokud byste však i po seřízení cítili, že vázání nefunguje tak, jak by mělo, na nic nečekejte a servis navštivte znova.
Kontrola seřízení lyžařského vázání by měla proběhnout vždy minimálně jednou do roka, nejčastěji před lyžařskou sezonou.

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2024 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Sitemap   |  Odkazy   |   Přidat firmu