. . . Katalog lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.

Lyže Lyže.info > Lyžařské potřeby > Podložky pod vázání

Podložky pod lyžařské vázání

Kvalitní a komfortní lyžování dnes nepředstavují pouze lyže. Je k tomu totiž potřeba mnohem více vybavení a lyžařských doplňků. Mezi jedny z nich lze zařadit také podložky pod lyžařské vázání.

Jedná se o doplněk, který může považovat mnoho, především amatérských a svátečních lyžařů za zbytečnost. Rozhodně tomu však tak není.
Prostřednictvím vhodných podložek pod lyžařské vázání totiž dochází ke zvýšení těžiště lyžaře. Tímto je docíleno snadnější a efektivnější ovládání lyží. Z lyžování tak máte mnohem vyšší požitek a určitě si ho ještě více užijete. V současnosti je již většina lyží těmito podložkami vybavena. Někdy se však může stát, že je třeba podložku vyměnit a to buď z důvodu jejího poškození nebo v případě úpravy vázání například kvůli změně lyžáků nebo majitele lyží.

Podložky pod vázání nachází největší uplatnění především u carvingových lyží. Zde musí taková podložka plnit mnohem více funkcí než u klasických lyží.
V prvé řadě zajišťuje zvýšený postoj. Čím více vykrojená lyže a čím užší střed, tím je třeba volit vyšší podložku. Správně zvolené podložky u carvingových lyží dále umožňují průhyb lyže pod vázáním. V neposlední řadě také adekvátní podložka tlumí rázy a namáhání.

Podložky pod vázání jsou nejčastěji vyrobeny z plastu. Při jejich výběru je potřeba znát konkrétní typ lyží, kam budou instalovány, jedině v takovém případě je totiž zaručena stoprocentní kompatibilnost doplňku.
Samozřejmostí jsou potom údaje o rozměrech podložky, tedy délka, šířka a výška.

Uvažujete-li u vašich lyží o úpravě podložek a nemáte-li s touto problematikou dostatek zkušeností, doporučujeme vám, abyste jak nákup vhodných podložek, tak i jejich instalaci přenechali odborníkům. V lyžařských servisech mají montéři dostatek zkušeností, můžete si tedy být jisti, že udělají maximum pro vaši spokojenost. Protože však každý lyžař může preferovat jiné jízdní podmínky, je třeba nastavení vyzkoušet.

Lyžařské podložky patří mezi poměrně levné doplňky, pořídíte je za několik stovek korun. V každém případě však při nákupu vždy přihlížejte na kvalitu a životnost. Jistě se vyplatí si i za tuto, dalo by se říci drobnost, připlatit, je tak zajištěna trvalá spokojenost a především také bezpečnost lyžování.

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2018 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Odkazy   |   Přidat firmu