. . . Druhy lyží, seznam lyžařských prodejen, půjčoven, bazarů, obchodů, lyžařských areálů a zimních středisek.
Lyže Lyže.info > Lyžování > Pojištění na lyže

Pojištění na lyže, lyžování, pojistka na hory

Pojištění dnes už patří k cestování naprosto samozřejmě.
Ať už jedeme kamkoliv, musíme počítat i s nepříjemnostmi. I když je to jedna z věcí, o které se před dovolenou bavíme nejméně rádi. Každý si přece chce svoji dovolenou užít co nejlépe a všechny starosti vytěsnit z hlavy. Jenže nepříjemnostem se mnohdy nemůžeme vyhnout, protože si nás vyhledají samy – třeba v podobě nepozorného lyžaře na sjezdovce nebo úrazu, který si zaviníme sami. Jsou to nepředvídatelné problémy, kterým mnohdy nelze předejít. A proto je dobré mít s sebou na hory kromě lyží, snowboardu a kvalitního oblečení „přibalené“ ještě dobré pojištění.

Cestovní pojištění nabízí všechny pojišťovny a také ho zprostředkovávají různé banky a spořitelny.
Taková pojištění jsou výhodná zejména díky rychlosti sjednání. Nemusíme chodit nikam na pobočku, čekat dlouhé fronty a vyplňovat zdlouhavé formuláře. Vše si můžeme v klidu rozmyslet doma u počítače a sami si navolit parametry pojištění na míru.
Potom stačí už jen potvrdit a vytisknout si dvojjazyčný formulář, který si nesmíme zapomenout vzít s sebou na dovolenou.
Jedinou nevýhodou takto sjednaného pojištění je fakt, že pokud si nevíme v něčem rady (například jakou výši částky pojistného plnění zvolit), nemůžeme se spolehnout na radu odborníka tak, jako v pojišťovně. Největší výhodou je naopak rychlost. Hodí se pro ty z nás, kteří věčně zapomínají a vzpomínají si až když už je pozdě – o víkendu, večer před odjezdem nebo dokonce až po příjezdu na hotel. Ano, pojištění si můžeme přes internet sjednat i na místě pobytu a platit nám bude od druhého dne dovolené. To už je ovšem krajní řešení, nicméně jak praví známé rčení – lepší pozdě než nikdy.
I když si totiž myslíme, že se nám nemůže nic stát a dáváme si velký pozor, nepříjemnost nás může překvapit stejně – a potom nám zůstanou jen zlomené lyže (přinejlepším), méně či více vážné zranění a žádné peníze od pojišťovny. Ba co hůř – ještě budeme muset platit léčebné výlohy a případně převoz do nemocnice. Ten se může v extrémních případech vyšplhat do stovek tisíc (záleží na místě lyžařského střediska, jeho vzdálenosti od nemocnice a toho, o jak vážné zranění jde a je-li třeba využít k převozu vrtulník).

Na co si ale dát při sjednávání pojištění největší pozor, čeho se vyvarovat a na co naopak nezapomenout?
Cestovní pojištění lze sjednat jak pro jednotlivce tak pro skupinu (to je většinou výhodnější). Většinou to nebývá nijak drahá záležitost (kolem dvaceti třiceti korun za pojištěný den, případně více, pokud si přiberete nadstandardní služby).
Většinou to funguje následovně: sami si můžete zvolit výši plnění léčebných výloh (čím méně, tím levnější). Bývá to zhruba od dvou do čtyř milionů (i více).
Je třeba zohlednit to, zda vám vážný úraz hrozí a podle toho tuto částku zvolit (zejména věnujete-li se extrémním sportům, a to i pokud jde třeba "jen" o freeriding nebo snowboarding ve snowparcích, nehledě na to, budete-li chtít vyzkoušet na místě nějaký extrémní sport).
Rozhodně by vám nemělo být líto pár korun za den navíc a připlatit si i nadstandardní služby. To znamená nejen přizpůsobit pojištění nebezpečnosti sportu, kterému se chcete věnovat, ale také třeba pojištění zavazadel nebo odpovědnosti za škodu. První v případě, pokud s sebou vozíte dražší věci a vybavení a to druhé pro případ úrazu (nebo jiné škody), který případně zaviníte sami. Může se vám to zdát jako zbytečnost, ale kdykoliv se vám může na svahu někdo přimotat do cesty a vyváznout třeba se zlomenou holí nebo lyží. A vězte, že i takováto na první pohled „maličkost“ vám může pěkně znepříjemnit pobyt.
Ne všichni lyžaři jsou totiž ochotni řešit takové věci dohodou nebo dokonce mávnutím ruky. Připravte se tedy na to, že v takové situaci navštívíte možná i policejní stanici, ale když budete vhodně pojištěni, jediné co ztratíte bude trochu času, nikoli peníze. O zbytek se postará pojišťovna.

Pojištění jsou různá, ale vždy platí základní pravidlo: pořádně si přečíst smluvní podmínky pojištění, zvolit vhodný typ pojištění sobě „na míru“ a případně se na vše nejasné zeptat. Jen tak budete mít jistotu, že nebudete mít problémy, když se něco přihodí.

Katalog lyží, sjezdové běžecké lyžování, lyžařské boty, vázání, hůlky, helmy, příslušenství, oblečení, lyžařská střediska - LyžeLyže.info

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem. Zákaz kopírování nebo použití jakékoliv části tohoto webu. 

Copyright © 2021 LyžeLyže.Info

Ochrana soukromí a soubory cookies   |   Kontakt   |   Sitemap   |  Odkazy   |   Přidat firmu